Потік кондиціонер: чому і що робити?
Якщо тільки ви помітили, що потік кондиціонер, не варто відкладати діагностику і ремонт надовго. Часто це пов’язано не тільки із засміченнями, а й неправильним використанням спліт-системи або поломкою дренажного насоса. І тільки майстер сервісного центру встановить точну причину й усуне проблему, а також пояснить, як почистити кондиціонер своїми руками.
Чому з кондиціонера капає вода?
Основна причина, чому капає вода з внутрішнього блоку спліт-системи – некоректне використання, а скоріше, недотримання співвідношення температур. Якщо за вікном температура нижча за ту, що рекомендує виробник, це призводить до збоїв у роботі теплообмінника, його перемерзання, закупорки льодом і появи протікань.
Ще один випадок неправильної експлуатації спліт-системи – порушення обмежень за часом. Пристрої, які повинні періодично відключатися, не можуть працювати без перерви тривалий час. Інакше в процесі охолодження конденсату стає занадто багато, він не встигає вчасно відводиться, через що осідає на основних елементах пристрою. Зрештою, техніка повністю виходить з ладу. Як правило, в результаті порушення обмежень за часом використання пристрою, капає вода із зовнішнього блоку кондиціонера.
Іноді протікання з’являються через порушення методики встановлення пристроїв і прокладання траси. За правилами, весь конденсат сам стікає у ванну, а після, виводиться через дренажну трубку під впливом сили тяжіння або спеціального насоса. Якщо під час встановлення припуститися навіть однієї помилки, весь процес буде порушено.
Засмічення теж вважаються частою причиною того, що тече кондиціонер у кімнату. Таке відбувається через те, що в дренажній системі скупчуються частинки пилу, комахи та інші забруднення. Проблема досить швидко вирішується шляхом очищення ванночки і дренажної труби.
Крім того, може засмітитися фільтр внутрішнього блоку, через що система може підсмоктувати повітря з дренажного каналу, а це стає причиною уповільнення виведення конденсату. Тут точно не обійтися без чищення або заміни фільтрів.
У разі витоку фреону, падає тиск у системі охолодження, через що знижується температура під час конденсації вологи. У результаті, всередині з’являється “холодовий місток”. Потім з’являється не просто протікання, пристрій починає вихлюпувати воду, яка при попаданні на вентилятор розлітається в різні боки.
Вихід з ладу дренажної трубки кондиціонера або насоса – ще одна поширена причина протікань. У разі виходу з ладу насоса, рідина збирається у ванні, потім переливається через край і стікає в кімнату. Це досить серйозна поломка, тому ремонту може бути недостатньо. Як правило, майстри рекомендують міняти трубку або насос.
Що робити, якщо з кондиціонера потекла вода?
Якщо ви бачите, що з кондиціонера капає вода, тоді потрібно негайно запросити майстра з перевіреного сервісу, який виконає діагностику і встановить причину того, що сталося. Вирішень проблем існує кілька. Якщо поламався дренажний насос, то його доведеться замінити на новий. У разі витоку фреону, важливо знайти джерело, купірувати його і заповнити обсяг. Засмічення можна усунути під час професійного чищення. Якщо є проблема зі спліт-системою, то також не обійтися без допомоги майстра. Спеціаліст знає, як почистити спліт систему правильно і швидко. Крім того, можна розраховувати на гарантії на ремонт і виконання роботи протягом кількох годин.