Працюємо щоденно з 8:00 до 22:00
Ремонт побутової техніки Блог Поради Холодильник вибиває пробки
Поради

Чому в ланцюгу холодильника спрацьовує захист

При спрацьовуванні захисту, подача електрики на промінь проводки, що захищається припиняється і всі побутові прилади в цьому ланцюгу перестають працювати. Оскільки холодильник є особливим приладом, який працює повністю в автоматичному режимі, про аварійне відключення електрики користувачі дізнаються найчастіше за появою в камері великої кількості рідини або по вже зіпсованим продуктам. У цій публікації ми розглянемо причини спрацьовування захисту, а також найпростіші способи уникнути таких неприємностей.

Холодильник вибиває пробки. Ремонт у Києві

Автоматичні запобіжники забезпечують захист проводки та самих приладів від перевантаження струмом. При правильно спроектованій та прокладеній проводці на кожну електророзетку передбачається окремий автомат. Але якщо в житло проводку прокладали ще багато років тому або на етапі проектування було допущено помилки, на один автомат може бути включена група споживачів. У таких випадках при збільшенні навантаження на одному з них вибивають пробки і всі електроприлади, включені на цей промінь, знеструмлюються.

Причини спрацювання автоматичного вимикача не пов’язані з роботою холодильника

Якщо ви виявили, що холодильник не охолоджує продукти і в розетці, куди він підключений, немає напруги, причиною такої ситуації може стати:

 

  1. Пошкодження проводки. Зазвичай такі сюрпризи бувають при виконанні ремонтних робіт або під час благоустрою житла. На шляху отвору, що висвердлюється під картину або під новий побутовий прилад, виявилася проводка і при пошкодженні спрацював захист. У таких випадках не можна з’єднувати дроти безпосередньо у стіні. Потрібно прокласти нову проводку. Це буде правильніше і безпечніше.
  2. Неправильно підібрано номінал автоматичного вимикача. У старіших будинках одним променем проводки підключаються кілька побутових приладів. Деякі із них, включаючи холодильник, мають нерівномірне споживання електрики. Пікові значення струму з’являються лише на декілька секунд (наприклад, під час запуску мотор-компресора в холодильнику) і в цей час вибиває автомат, хоча під час роботи в інших режимах він витримує навантаження. Якщо в ланцюзі є кілька таких приладів, то точно вгадати номінал запобіжника складно. Щоб запобігти таким спрацьовуванням, зазвичай встановлюють запобіжник, що є наступним за номіналом, і спостерігають за роботою приладів. Але необхідно перевірити можливості проводки.
  3. Потужність включених на промені приладів перевищує можливості проводки та автомата. Кількість побутових приладів у будинку постійно збільшується і іноді, при підключенні новопридбаної техніки, на щитку вибиває пробки, хоча раніше проблем з електрикою не спостерігалося. Збільшувати номінал запобіжника не безпечно, оскільки можливо його номінал відповідає максимальним можливостям проводки. Тому правильним виходом із такої ситуації буде переключити новий побутовий прилад (а ще краще холодильник) на іншу, менш завантажену, ділянку проводки або прокласти для цього приладу окремий промінь. Як тимчасовий вихід можна рекомендувати почергове включення потужних приладів (наприклад, не допускати спільної роботи прання, чайника, бойлера або іншої потужної техніки).
  4. Несправність самого автомата чи модуля ПЗВ. Запросіть електрика, щоб замінив пристрої захисту.
  5. Несправність в електророзетці (поганий контакт, замикання робочих проводів із заземленням або ін.). Потрібно замінити несправну розетку.

 

Важливо: Не забувайте, що будь-які ремонтні роботи на електроустаткуванні необхідно проводити тільки при вимкненій напрузі!

Несправності холодильника, які можуть спричинити спрацювання захисту

Несправності холодильника, які можуть спричинити спрацювання захисту

Якщо проводка і самі елементи захисту справні, причиною “вибивання” запобіжників може стати і холодильник. Найбільш ймовірні такі несправності:

  • Пошкодження шнура живлення чи штекера. Зазвичай у вилці “відгорає” один із контактів і замикає з іншим. Також можливі пошкодження у самому шнурі. Найчастіше вони проявляються у вигляді оплавлень чи пошкодженої ізоляції. Для відновлення роботи апарата необхідно замінити шнур живлення або сам штекер.
  • Несправність двигуна-компресора. Найчастіше цей модуль стає причиною спрацьовування захисту через міжвиткове замикання в обмотці електродвигуна або при порушенні ізоляції та появі витоку на корпус. Викличте майстра для заміни мотор-компресора.
  • Поломка пускозахисного реле. При такій несправності спрацювання запобіжників відбувається у момент запуску мотор-компресорного модуля. Замініть реле на аналогічне та робота холодильника відновиться.
  • Пробій на корпус або замикання спіралі ТЕНа випарника (в апаратах з No Frost). У таких випадках захист спрацьовує в момент ввімкнення системи автоматичного відтаювання. Після встановлення нового нагрівального елемента холодильник не вибиває пробки.
  • Вихід із ладу елементів електронної плати управління. Для ретельної діагностики та усунення несправності запросіть майстра сервісцентру.
  • Несправна внутрішня проводка, контакти роз’ємів або елементи управління. Майстер проводить діагностику, шукає та змінює несправний елемент.

 

Щоб визначити, що винуватцем спрацьовування захисту є холодильник, необхідно переконатися, що запобіжники вибивають лише при підключенні до мережі холодильника. Вимкніть усі побутові прилади, підключені до цього променя проводки та залиште один холодильник. Якщо захист спрацює – винуватцем проблеми є саме він.

Схожі публікації