Працюємо щоденно з 8:00 до 22:00
Ремонт побутової техніки Блог Гайди Ремонт електроплити власноруч: як виконати?
Гайди

Ремонт електроплити власноруч: як виконати?

Деякі люди наважуються на ремонт електроплит своїми руками.  З цим завданням реально впоратися за умови, що у вас є певні навички та інструменти, а також якщо йдеться про несерйозну поломку, наприклад, заміну перемикача.  

 Діагностика та усунення несправностей електроплит

 Перед тим, як розібрати електроплиту, потрібно ознайомитися зі схемою підключення та провести її огляд, щоб унеможливити або підтвердити зовнішні дефекти, некоректне підключення.  Діагностика проходить так:

  • Перевірте розетку.  Перше, на що слід звернути увагу, це розетка, до якої підключено пристрій.  Під час огляду повинні бути відсутні темні пригорілі плями.  Крім того, можна спробувати підключити інший електроприлад і перевірити його працездатність.
  • Знайдіть непрацюючі конфорки або регулятори температури.  Як перевірити конфорку електроплити?  Потрібно по черзі включати конфорки, перевіряючи їхнє нагрівання.  Таким чином, можна досить швидко визначити несправний елемент пристрою конфорки.
  • Огляньте кабель живлення.  Насправді всі конфорки відразу перестають працювати вкрай рідко.  У такому разі рекомендується перевірити кабель живлення.  Є ймовірність, що він був пошкоджений, і електрострум на блок управління.

 Ремонт електроплити «Мрія» або «Століття» своїми руками: як розібрати пристрій?

Спосіб розбирання агрегату залежить від того, з яким пристроєм ви маєте справу.  Якщо відремонтувати потрібно окрему плиту, для розбирання необхідно відкрутити болти на верхній панелі.  Їх може бути кілька: 2 або 4. Зніміть кріплення, верхню панель приберіть назад і займіться болтами передньої панелі, на якій є ручки.  Тут зазвичай до 2-х кріплень.

Розбирання та ремонт електроплити «Горіння» та «Веко» своїми руками проходить ще простіше.  Корпус зазвичай складається з 2-х частин, які зафіксовані парою болтів.  Достатньо перевернути агрегат, щоб було простіше розібрати нижню панель та зняти всі болти.  Потім, потрібно зняти нижню панель плити та отримати доступ до нагрівальних елементів та термодатчиків.

Діагностика та усунення несправностей електроплит

 Найскладніше розібрати вбудовану варильну поверхню, тому що спочатку доведеться демонтувати її зі стільниці.  Дуже рідко варильна поверхня монтується на клей, який доводиться розігрівати спеціальним феном.  Після демонтажу поверхні зі столу потрібно перевернути її, і зняти всі болти по периметру.  Таким чином, ви зніміть кришку та отримаєте доступ до основних вузлів пристрою, які доведеться відремонтувати або замінити на нові.

 Основні поломки електроплит

 Достеменно знає, як полагодити електроплиту майстра сервісу.  Фахівцеві потрібно мінімум часу, щоб виявити тип несправності та причину.  Як правило, діагностують таке:

  • Пристрій не вмикається, деякі конфорки не працюють.  Як правило, це пов’язано з поламаним ТЕНом.
  • Духовка не працює зовсім чи погано гріє.  Це може бути пов’язане з несправним нагрівальним елементом.
  • При включенні духовки конфорки на варильній поверхні вимикаються.  Це показник того, що сталося замикання в електроланцюзі.
  • Не працює одна конфорка електроплити.  Це може бути пов’язане з несправним датчиком температури.
  • Вентилятор плити не працює або працює без зупинки.  Таке відбувається у разі поломки модуля керування.
Схожі публікації